- Lahká váha (na svoj výkon a oproti benzínových)
- Kosí rýchlo (ako benzínové podobného výkonu)
- Ľahká výmena struny
- Prakticky bez údržby (len očistiť po kosení)
Dostatočný výkon 1000W
Nízka cena (60€)
Nízka cena na prevádzku.
Nízky hluk.
- Oproti benzínových tu musíte ťahať za sebou kábel.
- Bezpečnostný spínač spôsobuje že keď trocha uvoľníte stisk prstov tak sa stroj okamžite zastaví, čo spôsobí rýchlu únavu prstov.
Bol som prijemne prekvapený kosiacim výkonom Dolmar ET- 101 C. Výkon v kosení sa dá prirovnať k 1-1,2 HP benzínovým kosačkám.
Struna v hlave bola len 1,6-ka od Makity ale vôbec sa netrhala len rýchlo sa minula lebo tam dali len krátku. Kúpil som v Kauflande strunu 1,6 mm, tvar hviezda (zelená farba) a kosí parádne, netrhá strunu a 15m stoji cca 2euri. Kúpil som aj 2mm (tiež zelená hviezda) ale tú som ešte nevyskúšal.
Kosačku som kúpil pred rokom (apríl 2024) jedna sezóna už odkosená a tento rok som kosil 3-4x a zatiaľ všetko O.K.
Pre mňa elektrická kosačka je výhodnejšia oproti benzínovým lebo nehučí, je o dosť lacnejšia a hlavne že je prakticky bez-údržbová. Nemusím sa starať o karburátor, sviečky, tesnenia, miešanie oleju a benzínu, o hadičky atď. atď.
Nevýhoda je samozrejme ten kábel + že bezpečnostný spínač sa vypne okamžite ak trosku povolím stisk prstov na spínací. Preto prsty sú unavené už po cca 20-30 min kosenia. Ja to riešim tak že striedam strany, raz kosím na pravej raz na ľavej strane. Ale zas výhoda takéhoto spínača je že keď do niečoho narazím vo vysokej tráve tak intuitívne uvoľním prsty a stroj okamžite vypne motor (menšia šanca že poškodím hlavu alebo prevod).
Ja som zvyknutý na kosenie elektrickými kosačkami. Kosím elektrinou už veľa rokov a pre mňa výhody prevažujú nad nevýhodami oproti benzínovým kosačkám.
Kosil som aj benzínovými (Stihl) a majú svoje výhody, hlavne keď človek musí kosiť väčšie plochy (nad 500-600m2. ale ja doma kosím cca 300m2, takže pre mňa elektrická bola jasná voľba.